Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
В Ужгородському музеї проведена презентація до Міжнародного дня ромської мови
17:05
5 листопада 2023 р.

В Ужгородському музеї проведена презентація до Міжнародного дня ромської мови

Колектив Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Тиводара Легоцького провів цікавий публічний захід, який присвячений до Міжнародного дня ромської мови (5 листопада):

«Міжнародний день ромської мови відзначають по всьому світу кожного року 5 листопада. Його було запроваджено 7 років тому – 21 жовтня 2015 року на черговій сесії виконавчої ради ЮНЕСКО.

Цигани, або ж роми, як вони називають себе самі, є однією з національностей, які проживають на території Закарпаття. Цю назву визнає за ними й ООН.

Мультикультурність Закарпаття належить до особливостей краю. У Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького поважають культуру, історію, традиції та мову всіх тих національностей, які населяють нашу область. У експозиціях музейники намагаються відтворити й вшанувати особливості кожної нацменшини. Не оминули вони своєю увагою і ромське населення краю. Тому до Міжнародного дня ромської мови було представлено експонати, які ознайомлять відвідувачів музею із цим незвичайним людом. Експозицію «Народний одяг та музичні інструменти Закарпаття» доповнили вбранням ромських жінок, як яскраву й характерну рису цієї національності. Експонати походять з кількох ромських общин, які знаходяться на території Закарпаття.